Головна » 2011 » Квітень » 23 » Блаженніший Мефодій. Предстоятель УАПЦ - великоднє послання
21:49
Блаженніший Мефодій. Предстоятель УАПЦ - великоднє послання
Блаженніший Мефодій. Предстоятель УАПЦ
Блаженніший Мефодій. Предстоятель УАПЦ

Нехай чудо Воскресіння відбудеться у душі кожного з нас та в Богом береженій Україні нашій, - про це йдеться у великодньому посланні його блаженства Блаженнішого Мефодія Митрополита київського і всієї України, предстоятеля Української автокефальної православної церкви, зверненого до священства, чернецтва і всіх вірних УАПЦ.

«Від щирого серця вітаю усіх Вас з великим та спасительним святом Христового Воскресіння, що стало точкою відліку для нової доби в житті людства. «Той, хто пізнав тайну Хреста та гробу, знає засадничу суть всіх речей», пише преподобний Максим Сповідних. І дійсно, зрозуміти хто ми, навіщо живемо та куди прямуємо – можна лише пам’ятаючи про це дивовижне свідчення Божої любові. Людина живе у величезному світі, порівняно з яким вона є піщинкою. Живе як смертна істота, живе в світі, який важко назвати справедливим. Однак, кожен з нас, хто знає про воплочення, смерть та Воскресіння Спасителя, не відчуває себе загубленим або ошуканим долею. Ми знаємо, що не загублені у всесвіті, знаємо, що не зважаючи на несправедливість та смерть, які досі панують в цьому світі – вони переможені, а шлях до безсмертя та повноти життя відкрито. Воскресіння з мертвих Спасителя засвідчило, що кожен з нас народився не для того, щоби страждати та померти, але для радості у Господі та вічного життя.

Господь благословив нам жити у складний історичний час. Світом поширюється криза та нестабільність. Заворушення, революції, громадянські війни, природні катаклізми, що загрожують людству техногенними катастрофами. Складається враження, ніби сучасному світові загрожує нова глобальна хвиля війн, насильства та неладу. Втім, доля світу сьогодні як і тисячоліття тому залежить не стільки від природних та історичних чинників, скільки від діалогу людини та Бога, що становить суть людської історії та відбувається у лоні Святої Христової Церкви.

Милістю Божою Українська Автокефальна Православна Церква сьогодні вільна в облаштуванні свого життя та безперешкодно здійснює своє служіння в українському суспільстві. Ми ніколи не прагнули здобути статус державної або привілейованої Церкви, але ніколи і не відмовлялися від співпраці з державою та суспільством. Наша мета – євангелізація українського народу, залучення його до спасительного світла Воскресіння, розбудова церковного життя та об’єднання православних християн в Україні на засадах повної канонічної незалежності та відповідно до традиції нашої Помісної Церкви.

Наша Церква – невід’ємна частина вселенського Православ’я і ми робимо все можливе для того, щоб в Україні якнайскоріше відбулося об’єднання православних християн в єдиній Православній Церкві. Однак, нам не байдуже якою буде ця Церква та який канонічний статус вона матиме. Православну Україну не об’єднає неоімперська ідеологія або інші світські цінності. Православну Україну об’єднає Воскреслий Христос, її об’єднають євангельські цінності та помісна традиція Української Церкви. Саме тому, ми ще раз закликаємо вас, всечесні отці та вірні нашої Церкви, підносити свої молитви за утвердження нашої Церкви в родині вселенського Православ’я, як Церкви рівноправної та канонічно незалежної.

Чудо Воскресіння, що колись сталося в історії – продовжується як в житті окремої людини, так і в житті цілих народів. Тому нас не має засмучувати сучасний стан світу або нашої країни. Ми маємо завжди пам’ятати, що для віруючої людини криза – це не шлях до смерті, а шлях до Бога, шлях до оздоровлення та цілісності. Господь випробовує наші наміри та бажання. Але Він ніколи не попускає нам спокус, які б перевищували наші сили і завжди перебуває з нами, коли ми страждаємо.

Підносячи в цю осяйну ніч молитви за Україну та її побожний народ, молитовно зичимо їм, возлюблені брати і сестри, повноти радості у Воскреслому Господі, утвердження віри та сповнення благодаті. Нехай чудо Воскресіння відбудеться у душі кожного з нас та в Богом береженій Україні нашій».

Категорія: Українські новини | Переглядів: 507 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]