Головна » 2013 » Липень » 8 » Депути ВО "СВОБОДА" ініціюють відзначення рівні 70-річчя початку національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів
11:29
Депути ВО "СВОБОДА" ініціюють відзначення рівні 70-річчя початку національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів

Народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Панькевич та Леонтій Мартинюк зареєстрували у Верховній Раді України проєкт постанови "Про відзначення 70-річчя початку національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів". У документі зокрема передбачено розпочати процес визнання на державному рівні боротьби ОУН та УПА українським національно-визвольним рухом, встановити у Києві пам'ятник на честь національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів та побудувати у Києві Пантеон українських героїв. Як зазначають автори документа, відзначення 70-річчя від початку національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів стане важливим кроком до встановлення історичної справедливости та сприятиме поінформованості всього українського суспільства про національних героїв, патріотичному вихованню молоді, збереженню пам'яти про борців за волю України та консолідації української нації.

Свободівці пропонують у рамках ювілею розпочати процес визнання на державному рівні боротьби ОУН та УПА українським національно-визвольним рухом у ХХ ст. та провести низку заходів. Зокрема, депутати пропонують розпочати процес встановлення у Києві пам'ятника на честь національно-визвольної боротьби УПА проти німецьких окупантів та пам'ятників Провідникові ОУН Степанові Бандері та Головному командирові УПА Романові Шухевичу; розпочати будівництво у кожному обласному центрі України національного музею, присвяченого згаданій тематиці, та будівництво у Києві Пантеону українських героїв, у якому має бути перепоховано усіх очільників національно-визвольної боротьби українців у ХХ ст. Проєкт постанови також передбачає проведення у Рівному та Луцьку наукової конференції, матеріяли якої запропоновано видати українською, німецькою та англійською мовами. Видання, перекладені іноземними мовами, розповсюдити у Німеччині та решті країн Європейського Союзу. Документ передбачає видання науково-популярних книг та бюджетне фінансування на конкурсних засадах зйомок художнього та документального фільмів, присвячених національно-визвольній боротьбі УПА проти німецьких окупантів, висвітлення у ЗМІ заходів, присвячених ювілею.

Довідка: Перший бій УПА з нацистами відбувся 20 січня 1943 р. Сотня Григорія Перегіняка здійснила успішний напад на колону німецької поліції та солдатів генерала Власова поблизу с. Городець Володимирського району Рівненської области.

Навесні 1943 р. повстанці контролювали більшу частину території сучасних Волинської та Рівненської областей. На визволених землях українські націоналісти створюють низку "островів свободи": Антонівська республіка, Колківська республіка, Кременецька республіка, Республіка "Січ", що підкреслює безперервність українського державотворення у ХХ ст.

21 червня 1943 р. Райхскомісаріат Україна було оголошено "зоною антипартизанських операцій". Не в змозі придушити українське підпілля, нацисти починають застосовувати масовий терор і проти мирного населення. Однак унаслідок каральних акцій німців активність повстанського руху лише зростає. Протягом липня 1943 р. бандерівці здійснили 295 атак на німецькі опорні пункти. У серпні було здійснено 391 напад на німецькі гарнізони, 1034 диверсії на залізниці, 151 атаку на підприємства.

У боях із німецькими окупантами вояки УПА демонстрували нечувану волю до перемоги та незламність духу. Яскравим прикладом цього став 3-денний бій поблизу села Радовичі на Волині: понад 1 000 повстанців вщент розбили удвічі більшу гітлерівську армію. З німецького боку загинуло 208 солдатів, з українського – 16 повстанців. Протягом 1942–1944 рр. ОУН та УПА провели 2 526 акцій проти окупаційного гітлерівського режиму. У боях з українськими націоналістами загинуло 12 427 німців та їхніх союзників, 2 047 – поранено, 2 448 – захоплено у полон. Втрати націоналістів були набагато меншими: 2 251 убитих, 475 поранених, 536 полонених.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Категорія: Українські новини | Переглядів: 386 | Додав: admin | Теги: упа, Олег Панькевич, святкування, цікаве, народні депутати, національно-визвольна боротьба, Во Свобода | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]