Головна » 2013 » Січень » 17 » Підсумки роботи фракції ВО "Свобода" під час першої сесії Верховної Ради України 7-го скликання
10:40
Підсумки роботи фракції ВО "Свобода" під час першої сесії Верховної Ради України 7-го скликання

Протягом першої сесії Верховної Ради України 7-го скликання фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" здійснила низку заходів, спрямованих на виконання програмових засад об'єднання та встановлення в державі соціальної та національної справедливості. Зокрема свободівці спрямували свою роботу на захист соціальних, національних, економічних прав українців; усунення корупції в державі та на дотримання законності у найвищому законодавчому органі українського народу.

Фракція ВО "Свобода" на час першої сесії ВРУ поставила перед собою такі завдання:

1. Показати приклад, як перешкодити "тушкуванню" в опозиційних фракціях ВРУ;

2. Домогтися виголошення виступів від трибуни та з місця у Верховній Раді виключно державною мовою;

3. Домогтися персонального голосування – припинити "кнопкодавство" у Верховній Раді України (голосування чужими картками);

4. Відкрити парламент для доступу громадян (знести огорожу, якою влада відгородилася від простих українців);

5. Максимально бути представленими у керівних органах ВР, що дає можливість доступу до інформації, недопущення "підкилимних" домовленостей;

6. Внести першочергові законопроекти.

Починаючи з першого засідання, фракція ВО "Свобода" почала втілювати програмові засади об'єднання. Так, депутати фракції не допустили в сесійну залу до ухвалення присяги "тушок" Табалових і домоглися складання їхніх карток після спроб ПР використовувати їх під час голосування. Ці події засвідчили, що як парламент, так і суспільство в цілому не будуть байдужими до практики політичного тушкування.

Депутати фракції ВО "Свобода" повернули конституційний статус державної мови у стіни парламенту, змусивши всіх доповідачів виступати виключно українською мовою.

"Свобода" активно відстоює конституційну норму щодо персонального голосування. Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок неодноразово вимагав блокування карток відсутніх депутатів. Коли слова не доходили до розуміння депутатів від ПР, доводилося вживати силових методів реагування. Не можна вимагати від громадян дотримання законів, якщо самі парламентарі їх не дотримуються. "Свобода" й надалі докладатиме всіх зусиль для того, щоби забезпечити персональне голосування у стінах парламенту. Так, лідери опозиційних парламентських фракцій внесли до ВРУ законопроект № 2012, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, Верховної Ради Криму і місцевих рад. Варто зазначити, що в коментарях для ЗМІ, представники більшості (Партія регіонів і їхні сателіти-комуністи) заявили, що не будуть голосувати за цей законопроект, вчергове засвідчивши, що вони й надалі порушуватимуть чинне законодавство. Тут надзвичайно важливою є підтримка з боку ЗМІ, які доносять до суспільства всі факти спроб голосування чужими картками.

Депутати фракції ВО "Свобода" знесли паркан, який відгороджував український парламент від українців. Влада ж не наважилася його відновити.

Депутати фракції ВО "Свобода" не дали жодного голосу за ставленика "регіоналів" на посаду голови ВРУ В. Рибака, першого заступника голови ВР комуніста (читай "регіонала") І. Калетника, нового-старого Прем'єр-міністра М. Азарова.

Завдяки консолідованій позиції опозиційних фракцій свободівця Руслана Кошулинського обрано заступником голови парламенту. Робота Верховної Ради України VII скликання засвідчила, що парламент залишається єдиним вищим органом державної влади, який непідконтрольний Банковій. Хоча керівництво парламенту й сформовано всупереч волевиявленню українців, у парламенті створено потужну парламентську опозицію у складі трьох фракцій, головне завдання якої – вимагати дотримання Конституції і регламенту ВРУ під час ухвалення рішень.

Хоча права опозиції і не забезпечені під час формування керівного складу парламенту, опозиція все ж домоглася домоглася того, що парламентські комітети почали працювати й виконувати свої фахові функції. ВО "Свобода" здобуло посаду голови комітету з питань екологічної політики, який очолила Ірина Сех. Крім того, "Свобода" здобула цілу низку посад перших заступників, заступників голів, секретарів комітетів та голів підкомітетів ВРУ. Таким чином перша націоналістична фракція українського парламенту здобула серйозний плацдарм для втілення в життя Програми захисту українців.

Фракція ВО "Свобода" одностайно виступала проти позбавлення депутатського мандата новопризначених, а по-суті – старих міністрів. Депутати фракції не дали жодного голосу за зняття Арбузова з голови НБУ та голосували проти призначення креатури Москви Соркіна на цю посаду.

Фракція ВО "Свобода" одностайно підтримала ухвалення Верховною Радою спільної резолюції опозиційних фракцій про європейську інтеграцію України та проект закону про декриміналізацію статей Кримінального кодексу України, за якими засуджено Ю. Тимошенко, Ю. Луценко та інших українських політв'язнів.

Фракція ВО "Свобода" не голосувала за проект календарного плану роботи ВРУ, за яким ПР та КПУ роблять собі чергові два тижні канікул у травні.

Під час роботи сесії ВРУ депутати-свободівці брали активну участь у відстоюванні інтересів шахтарів шахти "Червоний партизан" ахметівської компанії "ДТЕК".

Лідери трьох опозиційних фракцій мають намір створити раду опозиції, головним завданням якої буде ухвалення рішень про те, які законопроекти вносити в парламент і яким чином проводити процедуру голосування.

Депутати фракції усвідомлюють, що більшість їхніх законодавчих ініціатив не знайдуть підтримку з боку провладних фракцій, але на кожну антинародну дію та ініціативу влади ми внесемо альтернативне рішення. Депутати фракції ВО "Свобода" уже подали на розгляд ВРУ низку законодавчих ініціатив як спільно з нашими партнерами по опозиції, що ми й обіцяли перед виборами, так і наші законопроекти на виконання Програми захисту українців. Зокрема, внесення змін до державного бюджету на 2013 рік щодо соціальних питань життя й добробуту українців. За час роботи першої сесії ВР фракцією ВО "Свобода" внесено 24 запити до центральних органів державної влади, установ та організацій щодо найпроблемніших питань, які потребують вирішення громадяни України та реакції на важливі події в житті суспільства, зокрема: Генеральному прокуророві України – щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на забезпечення об'єктивного розслідування фактів фальсифікацій під час виборів в одномандатному виборчому окрузі № 223 м. Київ; міністрові інфраструктури України – щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист порушених прав пасажирів компанії "Аеросвіт"; Прем'єр-міністрові України – щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на захист Житомирського обласного педагогічного ліцею тощо.

Народні депутати від ВО "Свободи" подали понад 80 законодавчих ініціатив. Зокрема, було внесено пакет економічних законопроектів: "Про ліквідацію приватних монополій", "Про заходи щодо ліквідації дефіциту бюджету Пенсійного фонду України", "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування", "Про спрощену процедуру державної реєстрації суб'єктів малого підприємництва", "Про внесення змін до Закону України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України", "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо запитів народних депутатів України)", "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом, та тютюновими виробами)" та інші.


Прес-служба ВО "Свобода"

Категорія: Вибори | Переглядів: 641 | Додав: admin | Теги: Законопроекти, новини львівщини, 7-ме скликання, Во Свобода, ВРУ, Націоналісти, скачати цікаве, дивитись онлайн | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]