Головна » 2013 » Березень » 25 » Свободівець Іван Лещишин застерігає городян від фінансового шахрайства
12:21
Свободівець Іван Лещишин застерігає городян від фінансового шахрайства
19 березня 2013 року під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Іван Лещишин зачитав депутатський запит до прокурора м. Львова та начальника Львівського міського управління УМВС України щодо поширення у місті шахрайства з боку псевдо фінансових установ. За словами депутата, в період соціально-економічної кризи в державі, у нашому місті активізувалась діяльність псевдо кредиторські установи, дії яких зачасту підпадають під ознаки кримінально караного шахрайства.

"Від отримувача послуг ці суб'єкти вимагають, як правило, лише мінімальний пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, базову анкету та сплату початкового внеску. Як обіцяють довірливим громадянам ці особи, надходження грошей відбудеться упродовж незначної кількості днів. До мене надходять скарги про те, що пересічні громадяни, не підозрюючи про будь-які посягання на їх майнові цінності, платять у ці компанії чималі суми внесків за позику, яку фактично не отримують", - зазначив депутат.

За твердженням скаржників, цим псевдо фінансовим установам та їхнім послугам притаманні низка ознак.

"Зокрема в оголошеннях про надання таких позик вказують, що це начебто банківська установа, хоча насправді ці суб'єкти можуть неправомірно використовувати назви відомих компаній, і багато банків вже подавали позови на цих осіб за незаконне використання їхнього найменування. В предметі договору не вказано чіткого формулювання позики або кредиту, а зазвичай вказано договір адміністрування (договір доручення), де Товариство за згодою учасника (позичальника) зобов'язується від імені та за рахунок учасника вчинити певні дії, спрямовані на придбання товару. Позичальник зобов'язаний сплатити гарантійний платіж і адміністративні витрати, які не повертаються у разі розірвання договору учасником, а якщо й повертаються то упродовж 120 банківських днів (тобто шахраї безкоштовно користуються коштами людей упродовж тривалого часу ). Підписавши договір, позичальник зобов'язується сплачувати платежі по договору, хоча позики ще не отримував. Окрім цього, важливою ознакою фінансових шахраїв є відсутність постійного місцезнаходження, чітко визначеної фактичної адреси", - повідомив Іван Лещишин.

Депутат наголошує, що діяльність зазначених фірм підпадає під ознаки кримінальних злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України - ст. 190 (Шахрайство), ст. 192 (Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою).

"Вимагаю від правоохоронних органів вжити невідкладних заходів щодо усунення причин та умов, які спричинили систематичну появу в м. Львові зазначених фактів шахрайства та завдання майнової шкоди людям та надати інформацію щодо заходів, які вчинялись для попередження цього у майбутньому", - зазначив Іван Лещишин.

Прес-служба ВО "Свобода"

Розроблено оголошення яке мають розмістити в усіх комунальних установах міста та транспорті:
УВАГА! КРЕДИТНІ АФЕРИСТИ

       Станом на сьогодні у різних куточках України, а також у нашому місті діє чимало компаній, які пропонують позику під дуже низький
відсоток від 10-ти до 500 тисяч гривень. Від клієнта лише потрібно мінімальний пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код та базову анкету, також необхідно сплатити початковий внесок. Як обіцяють довірливим громадянам ці компанії, отримання грошей відбудеться впродовж 3-15 днів. Уявіть собі, що таку велику позику можливо отримати без довідок про доходи, застави тощо. Довірливі громадяни, не підозрюючи про каверзу, платять у ці компанії чималі суми внесків за ще не отриману позику.
ПОЗИК У ТАКИХ КОМПАНІЙ НЕ ОТРИМУЮТЬ! Витрачених грошей ФІРМИ ПСЕВДО-КРЕДИТОРИ НЕ ПОВЕРТАЮТЬ!

Закликємо городян міста Львова уважно вивчати угоди, які Ви підписуєте, попередньо прокунсультувавшись із юристами!

У випадку, якщо ви стали жертвою шахраїв, звертайтесь у правоохоронні органи!  

Українці! Будьте пильними і уважними!

 

Категорія: Новини львівщини | Переглядів: 511 | Додав: admin | Теги: ІВАН Лещишин, Львівська міська рада, кредити, Аферисти | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]