Головна » 2013 » Квітень » 8 » ЗА ЄДИНУ ПОМІСНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ В УКРАЇНІ
14:47
ЗА ЄДИНУ ПОМІСНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ В УКРАЇНІ

23 березня 2013 року у місті Самбір, під головуванням Преосвященного Іоана, єпископа Львівського і Самбірського, відбулися надзвичайні єпархіальні зборі. Основною темою зборів було питання побудови Єдиної Православної Помісної Церкви в Україні.

Ми подаємо текст протоколу єпархіальних зборів Львівсько-Самбірської єпархії, що 2 квітня 2013 р був переданий Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

 Протокол № 3

Зборів Львівсько-Самбірської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

23 березня 2013 р.

м. Самбір

Присутні: Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський; ігумен Іоан (Йоник), духівник єпархії, намісник Свято-Веденського чоловічого монастиря в с. Чуква; мит. прот. Іван Улинец, єпархіальний администратор Стрійського р-ну Львівської обл.; митр. прот. Ігор Хай, настоятель парафії свт. Павла Конюшкевича м. Самбора та благочинний м. Самбір; прот. Сергій Горбик, голова прес-центру єпархії, настоятель білорусько-української громади свт. Кирила Туровського м. Львова; мит. прот. Петро Приймак, настоятель храму Усіх Галицьких святих, мит. прот. Ілля Вагиль, настоятель парафії в с. Тершів Старосамбірського р-на; прот. Олександр Швець, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Київ; мит. прот Ігор Стецішин, настоятель парафії св.. блгв. гетьмана Петра Сагайдачного м. Дрогобич.

 Голова зборів: Преосвященний Іоан, єпископ Львівський і Самбірський, правлячий архієрей Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ.

Секретар: ігумен Іоан (Йоник)

Слухали: Преосвященного Іоана, єпископа Львівського і Самбірського про стан справ у єпархії та УАПЦ.

Про необхідність об’єднання в одну Помісну Українську Православну Церкву та потребу об’єднання Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ та УПЦ КП, як першого кроку та прикладу для інших єпархій та єпархіальних структур.

Постановили: Признати необхідним об’єднання УАПЦ і УПЦ КП у єдину Українську Православну Церкву.

Визнати стан справ у УАПЦ таким, що не сприяє розвитку автокефальної Православної Церкви в Україні та гальмує її визнання з боку Вселенського Православ’я.

Признати подальше знаходження Львівсько-Самбірської єпархії у складі УАПЦ недоцільним та таким, що гальмує процес створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Скласти подяку братам-ієрархам УАПЦ за роки спільного служіння.

Вважати доцільним любі процеси на користь об’єднання Українського Православ’я у одну Помісну Православну Церкву України, а любі процеси роз’єднання – шляхом до погибелі.

Слухали: прот. Сергія Горбика про каноничні порушення з боку керівництва УАПЦ. Зокрема про неканонічне надання ставропігйного статусу окремим парафіям і монастирям; та про служіння ряду ієрархів на канонічної території Львівсько-Самбірської єпархії без згоди прявлячого єпархіального архієрея та інші канонічні порушення.

Постановили: Признати канонічний стан в УАПЦ таким, що не вповній мірі відповідає вимогам канонів Православ’я.

Також системні порушення канонів, що без згоди правлячого архієрея праводили богослужіння на теріторії іншої єпархії поширюють анархію та безладдя.

Слухали: мит. прот. Ігоря Хая про підтримку пропозіції Преосвященного Іоана, єпископа Львівського і Самбірського, про долучення єпархії до УПЦ КП та написання відповідного Листа-Прохання до Предстоятеля УПЦ КП, Святійшого патріарха Київського і усій Руси-України Філарета.

Постановили: Підримати пропозицію Преосвященного владики Іоана про вихід єпархії з складу УАПЦ та об’єднання з УПЦ КП.

Створити редакційну групу по написанню Листа-Прохання до Святійшого Філарета, патріарха Києвського і усій Руси-України про об’єднання Львівсько-Самбірської єпархії з УПЦ КП у наступнім складі: Преосвященний Іоан, єпископ Львівськй і Самбірський; ігумен Іоан (Йоник); прот. Сергій Горбик.

Уповноважити Преосвященному Іоану, єпископу Львівському і Самбірському, підписати від імені священиків, ченців та вірних Львівсько-Самбірської єпархії Лист-Прохання до Святійшого Філарета, патріарха Києвського і усій Руси-України., що складений редакційною групою.

Доручити Преосвященному Іоану, єпископу Львівському і Самбірському, у відповідності з Листом-Проханням, провести всі необхідні перемови та підписати відповідні документі з УПЦ КП.

Категорія: Новини старосамбірщини | Переглядів: 346 | Додав: admin | Теги: ЗА ЄДИНУ ПОМІСНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ, УАПЦ, Філарет, автокефалія, УПЦ КП | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]