Головна » Статті » Історичні статті про Росохи

Стаття про Росохи і Терло в туристичних довідниках 1939року
Як місце відпочинку міських жителів та рекреації наш край популяризувався ще від XIX ст. В одному з польських туристичних довідників 1939р. про Старяву, Терло, Росохи написано так:
Прямуючи прекрасним шосе, що прокладене долиною Стривігора, натрапляємо на більше село Стар’яву, яке розташоване в чарівному місці, оточеному величезними і прекрасними, як на наш час лісами. У самій Стар’яві, крім державних надлісництва і тартака та залізничної станції і гарних видів на навколишні ліси, можливо й немає нічого цікавого.
Однак, досить відійти на 2-3 км він залізничної станції, зупинитися в Терлі, прекрасному лісовому закутку, прорізаному річковою стрічкою. Звідти лише 3 км до Смеречної, 5 км до Росіх і Лібухови, наповнених чудесним краєвидом на незвичну панораму. Прямуючи з Терла долиною Стривігора маємо Смільницю, а звернувши на південь, через 1 км лежить прекрасне село Рудавка Нанівська. Смільниця на заході сусідує з Коростенком - відомою і часто відвідуваною туристичною місцевістю. На місці є залізнична станція. Гірська околиця підготовлена до прийняття великого числа відпочиваючих. Поруч із залізничною станцією місцевість перетинає річка Стривігор. У Коростенку з державною дорогою перетинаються повітові. Одна тягнеться долиною потоку Стебник на південь - через повністю заліснену і дуже горбисту околицю, де проходить через німецьку колонію, далі - Стебник - Нанова... Вздовж залізниці йде державна дорога Хирів - Старява - Коростенко. Через Стар’яву прокладена вздовж залізниці. Через Стар’яву один раз щоденно курсує автобус Перемишль - Добромиль - Хирів - Коростенко- Нижні Устрики.
 
P.S.Це йде мова про етнічні українські території які СРСР продали Польщі в 1951році.
 
Джерело:Книга "Старява на Стривігорі" історія села та околиці"
Категорія: Історичні статті про Росохи | Додав: admin (03.12.2019)
Переглядів: 245 | Теги: Стар’ява, Смільниця, Росохи, Лібухова, відпочинок в карпатах, Терло | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]