Головна » Статті » Статті про Росохи (сучасність)

Наймолодший радянський перебіжчик в США із с. Волошиново

У січні 1980 року, сім'я Половчаків з села Волошиново, Старосамбірського району, Львівської області, прибули в США на ПМЖ. Сім'я складалася з батька Михайла, матері Анни і трьох дітей - Наталі, Володі і Михайлика. Незабаром у батька сімейства виявилася серйозна хвороба ніг, яка могла закінчитися ампутацією. Радянські дипломати, дізнавшись про це, раділи - їм випала нагода зробити в рік проведення Олімпіади в Москві, якої США оголосили бойкот, ідеальну історію про могутність радянського ладу. Родині пообіцяли безкоштовні операції, хорошу квартиру, роботу і зарплату. Батьки вирішили повернутися в СРСР буквально через півроку після від'їзду.
"Повертайтеся в СРСР, медицина у нас безкоштовна, а переслідувань не буде. Навпаки обіцяємо вам хорошу квартиру, роботу і зарплату" Таким чином, не минуло й півроку після приїзду в США, як Половчаки почали збиратися назад в СРСР.
Але 13 липня 1980 року старші діти Половчаків Наталя і Володимир (пізніше американська преса буде іменувати його «Уолтером») втекли від батьків до свого двоюрідного брата (теж Володимиру-Уолтеру Половчака), який емігрував до США ще в 1968 році. Половчаки звернулися в поліцію Чикаго, і зажадали повернути своїх дітей.
Відповідно до законодавства штату Іллінойс, Наталі скоро виповнювалося 18 років, і вона мала повне право не повертатися до батьків. А ось малолітньому Володимиру було дванадцять, він такого права не мав, і був доставлений в поліцейську дільницю. Оскільки справа брало міжнародний резонанс, поліція зв'язалася з Держдепом США, і отримала вказівку батькам хлопчика не віддавати, а його долю залишити на розсуд американського суду.
Радянська сторона тут же оголосила це «викраденням», зажадала негайно повернути дитину батькам, і провела викривальну прес-конференцію. Потім їх буде багато - і прес-конференцій, і протестів, і навіть лист до Рейгана від колишніх однокласників Володі Половчака з Львівської області з вимогою випустити його з Америки ... "
Батьки повернулися в Союз, діти залишилися в США і почалася багаторічна політична і дипломатична війна двох наддержав по поверненню дітей до рідної гавань, яка закінчилася лише в 1985 році, коли Володимиру виповнилося 18 років і він став американським громадянином. У 1988 році Володимир Половчак видав книгу "Дитя волі: історія сміливого підлітка про втечу від батьків і Радянського Союзу в Америку". Зараз герою історії 50, у нього прекрасна робота і сім'я - двоє синів і дружина. Дивовижна історія про те, що наші можливості обмежені лише нашими страхами.

 

Категорія: Статті про Росохи (сучасність) | Додав: admin (17.08.2018)
Переглядів: 1621 | Теги: перебіжчики, США, волтер половчак | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]