Головна » Статті » Статті про Росохи (сучасність)

Один день з мореплавцем Павлом Резвим
 
 

Людина з глибоким розумінням планети та відчуттями на рівні географів-першовідкривачів початку ХХ ст. Геолог, чиє ім’я вже вписане в історію підкорення океанів.

Навесні 2017 року Павло Резвий отримав від Львівської міської ради відзнаку “Золотий Герб Львова”. Він був удостоєний такої нагороди за визначний 2004 рік, коли на одномісному веслярському човні “Marion Lviv” розпочав свою 61-денну подорож та переплив Атлантичний океан. На той час нашому герою було 65 років. Вже наступного року, в листопаді 2005-го, Павло Резвий вирішив знову податися у “глибокі води”: на одномісному човні “Україна” він перетнув Індійський океан. Таким чином, колишній геолог став не тільки найстаршим гребцем, який коли-небудь кидав виклик океану, а й таким, хто перепливав його найшвидше.

Осягнути чесноти, які переважають у житті Павла Резвого, пересічній людині достатньо складно. Тому ми вирішили відвідати карпатське село Росохи, де наш герой проводить літо, аби зробити портрет легенди.

Міріади зірок виникають в дзеркальній водяній гладіні, об’єднуючи чорноту неба й океану в одне суцільне безмежжя. Це була ідеальна картинка злагоди людини зі Світом. І подібну картинку намалювала моя уява під час зустрічі з Павлом Резвим в рамках проекту Explorer Life “Один в океані”. Тоді він розповів про свої дві одиночні гребні регати і згадав про кількасекундний штиль посеред ночі в океані. Це була купа неймовірних історій про плавання та геологічне минуле, які пізніше ще довго-довго обертатимуться в голові та з захватом переповідатимуться. У цих історіях не було надмірного драматизму, викликів, надзусиль чи надриву. Але відчувалася величезна довіра оповідача до себе і Світу, впевненість у тому що робити і для чого.

Павлу Резвому 79 років. За його плечима – 35 років альпінізму на Памірі, видобуток золота в Гані, два океани.

Фото: Роксолана Поцюрко

Столярня, пасіка, вирощування синьої картоплі, привезеної з Америки, а ще нічні полювання та підковування коней односельчанам – це лише маленька частина його великого океану життя. Розповіді можна слухати годинами, а перед нами на столі лежатимуть книжки про все на світі. І до цього знайомства ми не чули, аби келих підіймали за те, “щоб завтрашній день був цікавим”.

У Росохах побудована справжня чоловіча садиба: столярня, баня, галерея з мисливськими трофеями, карта акваторії Барбадосу,

книжки – все це тут оточує Резвого.

Фото: Роксолана Поцюрко

Читайте розгорнуте інтерв’ю з мореплавцем Павлом Резвим: Африка та Памір

Перше, що з’ясовуємо, це істинну причину того, що може спонукати людину в зрілому віці залишити звичний спосіб життя і кинути виклик океану. І розуміємо, що ніякого виклику і не було, а “головним стимулом тоді слугувала моя допитливість”.

У руках героя – гніздо сойки, яке покинули господарі. Резвий із захопленням демонструє на цьому гнізді працелюбність птаха.

Фото: Роксолана Поцюрко

“Океан великий і байдужий до нас”, – говорить Резвий. І ще сміється, що способом його життя завжди була його відсутність.

Читайте розгорнуте інтерв’ю з мореплавцем Павлом Резвим: Атлантичний та Індійський океани

При вивченні картографії гірських хребтів, океани завжди присутні у ваших роздумах над картою. Човен з веслами виявився для мене найбільш доступним шляхом опинитися в реальному океані. Через тиждень мені вже ввижалося, що я займався цією справою все життя.

“Дивне відчуття повної свободи на крихітному фанерному ковчезі”,

– одна з коронних фраз героя.

Декілька років тому львівські газети опублікували повідомлення про городянина, який власноруч зібрав у власному підвалі позашляховик.

Це саме та машина. Вона була навіть в Середній Азії. А тепер їздить по гірських дорогах. Фото: Роксалана Поцюрко

“Після океану земна куля зменшується, стає компактнішою”, – говорить Резвий, вправно керуючи своїм позашляховиком по бездоріжжю. Поруч з ним – ягдтер’єр мисливської породи Дюна. Пристрасть до собак, коней і полювання Павло Резвий переніс через все життя.

“Страху в мене не виникало, було тільки відчуття задоволення і вдячності долі. Не проходить бажання переплисти і Тихий океан, але я старію. Як і тоді, так і зараз, грошей на плавання у мене немає зовсім, є тільки мрія про плавання”.

Шляхом батька пішов і син Павла Резвого Дмитро. Минулого року він спробував здолати Атлантичний океан. Фото: Роксолана Поцюрко

Запитуємо, чи не було самотньо місяцями в океані? “Напевно для тих, хто боїться океану, таке плавання – безглуздий героїзм. Якщо страху немає, то готуйся до важкої роботи і набирайся терпіння. І тоді в нагороду отримаєш радісне почуття свободи і повну впевненість у тому, що земна куля кругла й не дуже велика”.

Але поряд з такими високими роздумами, Павло Резвий дуже соціалізована людина. Для мешканців Росох він знаний коваль, селянин з громадянською позицією, вправний мисливець, а вже потім – мореплавець та мандрівник.

У Резвого за сільськими справами в Росохах день розписаний по годинах. Океан його життя тепер тут. Фото: Роксолана Поцюрко

Окрім неймовірних історій, ерудиції, харизми, а головне – почуття гумору, ми хотіли б запам’ятати ще одну відповідь нашого героя. У чому ж секрет Павла Резвого?

“Постарайтеся робити в житті те, що хочете, а чого не хочете – старайтеся не робити”.

Матеріал підготували Євген Ткач та Роксолана Поцюрко, спеціально для Explorer.life

Категорія: Статті про Росохи (сучасність) | Додав: admin (28.08.2017)
Переглядів: 886 | Теги: нагорода, Павло Рєзвой, океан, рекорд | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]