Головна » Статті » Статті про Росохи (сучасність)

Павло Рєзвой

         Павлó Дмитрович Резвóй (Рєзвой) 1939 року народження - український геолог і мореплавець.

        66-річний геолог Павло Рєзвой на одномісному весловому човні «Україна» переплив Індійський океан за 57 днів 4 години 50 секунд. Ветеран буквально увірвався до плеяди найкращих на планеті веслярів-марафонців і став своєрідним світовим рекордсменом. На сьогоднішній день немає жодної людини, старшої за 60 років, яка б на весловому човні подолала який-небудь океан. Результат Павла Дмитровича також є найкращим за всю історію спроб перетнути Індійський океан, повідомляє Newsru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС. До нашого спортсмена його змогли перепливти на веслових човнах дві людини. Швед Андерс Сведланд у 1971 році показав результат 64 дні, у 2003 році англієць Саймон Чок підкорив океан за 107 днів. Відповідальний секретар Асоціації океанських веслярів Тетяна Крачлоу повідомила, що Павло Рєзвой стартував з австралійських Кокосових островів 13 вересня, пройшов понад 2800 миль і 9 листопада фінішував на Сейшельських островах, що належать до Африки. Але про блискучий результат стало відомо лише учора після поверненню до Лондона із Сейшельських островів офіційних представників Асоціації океанських веслярів. Індійський океан цього року намагалися перетнути на весловому човні-двійці москвичі, брати-близнюки Сергій та Олександр Синельники. На воді вони протрималися 24 дні, через травми були змушені зійти з дистанції і дати сигнал морської тривоги SOS. Братів врятував теплохід, що пропливав океаном. Син Павла Дмитровича Теодор на човні «Україна» також у нинішньому сезоні робив спробу перепливти Індійський океан, але через травму, отриману під час шторму, не зміг цього зробити. Рєзвой-старший сів замість сина за весла і з першої спроби підкорив океан. Павло Дмитрович Рєзвой більшу частину свого життя працював геологом у Середній Азії, в Сибіру та Якутії. Вийшовши на пенсію, оселився у Львові, став займатися веслуванням. У 2004 році ветеран також на одномісному човні переплив через Атлантичний океан за маршрутом Канарські острови — острів Барбадос — Куба — Ямайка.
    Свій човен "Marion Lviv” Рєзвой готував у Лондоні. Його сконструював Філ Моррісон з корабельної фанери (довжина - 23 фути (7м), ширина - 6 футів (1,8 м); вага без вантажу - приблизно 500 фунтів (225 кг). У 1997 році під назвою «Walter Scott & partners», човен стартував в Трансатлантичних перегонах, але повернувся назад, а в 2002 році брав участь у регаті Great River Race (Лондон), де став першим океанським човном на веслах, який здобув перемогу. Особливістю даного типу човнів є те, що вони самовідновлюються при перевороті у воді.

    Історія Трансатлантичних веслувальних переходів налічує більш ніж століття. У 1896 році два американці норвезького походження Харбо і Семюелсон відгукнулись на заклик однієї нью-йоркської газети - перетнути океан на веслах за космічний на той час приз – 10 тисяч доларів. За цей час спокусі випробувати себе в боротьбі зі стихією піддались понад 150 осіб: чотири океани планети успішно перетнуло близько ста човнів (Атлантику – близько 150 осіб, Тихий - 9, Індійський та Північний Льодовитий – по одному).

   Лише 24 чоловіки успішно перетнули океани наодинці. Першим сміливцем був англієць Джон Феєрфакс: стартувавши у січні 1969 року на десятиметровому човні «Британія», він проплив Атлантику від Канарських островів – до півострова Флорида за 180 днів. Він же вийшов на старт і першого переходу на веслах.

   Наприкінці 2001 року першим українцем, який на веслах перетнув Атлантику, став одесит Теодор Рєзвой (67 днів, 6 годин), а його батько тоді був координатором переходу. Найстаршим за віком поки вважається 57-річний американець Річард Джонс, який перетнув океан на рубежі 2000-2001 років. Абсолютний рекорд належить також нашому земляку Федору Конюхову (уродженцю Запорізької області). Конюхов, який давно вже представляє Росію, у 2002 році, проплив Атлантику за 46 діб і 4 години.
Павло має дачу в селі Росохи і круглий рік приїжджає відпочивати.
Категорія: Статті про Росохи (сучасність) | Додав: admin (26.02.2011)
Переглядів: 1337 | Теги: відомі особистості села Росохи, фото села Росохи, Село росохи, Росохи | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]