Головна » Статті » Статті про Росохи (сучасність)

Провідна неділя завершує Світлий післявеликодній тиждень

Тиждень опісля Великодня в с. Росохи традиційно називається Провідним, або Поминальним. Він завершується Провідною неділею.

У цей день родини збираються на цвинтарі, щоб помолитися за померлих родичів, близьких, друзів.

Уважається, що після Великодня на цілий тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. А вже в неділю ці душі приходять на цвинтар, тож родичі мають змогу з ними "поспілкуватися”, а також попрощатись, адже того дня вони знову повертаються на небо. У народі кажуть: якщо в Провідну неділю падає дощ, то котрась із душ плаче, що Господь не відпустив її до рідних за земні гріхи.

Хтось спеціально пече до цього дня паску, у когось вона ще залишилася з Великодня. Знаю є традиція в хороших господинь пекти побільше пасок. Одні на Великдень, решта залишаються на Провідну неділю.

Поминання родичів цього дня — стародавньоукраїнський, ще язичницький звичай, що отримав своє продовження і в християнському календарі.

Хрест на могилі Вояків УПА

У цей день з'їжджаються родичі, деколи навіть прижаєш на Провідну Неділю і бачиш своїх родичів, яких ніколи не бачив. Збираються всі.

Так і цього року 12 травня 2013 р в 14:00 год. розпочалось із вшанування на братській могилі вояків УПА та усіх, хто загинув від рук НКВС.

Священики УАПЦ і УГКЦ відслужили на могилі вояків які боролись за незалежність України панахиду.

Пізніше священик пішов донести радість Христового Воскресіння по всіх могилах.

 ROSOHY.AT.UA

Категорія: Статті про Росохи (сучасність) | Додав: admin (27.05.2013)
Переглядів: 1044 | Теги: Томина Неділя, Провідна неділя, поминальний тиждень, Дарна неділя, проводи, гробки, вояки УПА, с. Росохи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]