Головна » Статті » ВІДОМІ ОСОБИСТОСТІ СЕЛА РОСОХИ

Михайло Колодруб
Михайло Колодруб 104-літній союзовець народився 21-го вересня 1891 року в селі Росоxи, Старосамбірського повіту на Львівщині в західній Україні, в селянській родині Йосифа і Розалії Колодрубів. Сімнадцятирічним юнаком у рідному селі вступає до читальні «Просвіта» ім.Маркіяна Шашкевича та місцевої кооперативи, де був активним членом.
До Америки приїхав у 1912 році. Впродовж перших вісім років працював у фабриці залізничниx паровозів у Iстопі, Па. У 25 років одружується з односельчанкою Анною Яворською та отримує роботу місцевій хімічній фабриці, де пропрацював 27 років. У 1916 році їм народжується син Стефан, два роки пізніше в 1918 році син Йосиф, и 1920 році дочка Марія. Треба підкреслити, що, незважаючина важкі початки молодого супружжя, М.Колодруб як свідомий українець вже у 1916 році стає членом Українського Народного Союзу, а згодом і вся його родина. Від 1917 року він член Управи 137-го Відділу УНС на становищі голови Відділу п'ять років, секретарем 15 років, а касиром 26 років. Крім того у 1917 році на заклик Українського Народного Комітету Св. п. М. Колодруб та Єпископського Ординарія о. монс. Понятишина займався збіркою для святочно-маніфестаційного відзначення Дня Незалежности Української Народної Республіки. Він як уповноважений представник місцевої української громади бере участь  конвенціяx і з'їздах Українського Народного Комітету, Української Федерації, Українського Конгресового Комітету та УНС. Будучи активним членом Організації Державного Відродження України передплачує велику кількість українських газет і журналів, що виходилив Україні та в США. В Iстопі організує відділ львівської „Просвіти' та займається організуванням різного рода культурних імпрез, а також є одним з ініціяторів Горожанського Клюбу, в якому мало свій початок українське політичне життя. Будучи глибоко віруючим у 1921 році бачимо його серед членів Церковного ділового комітету.

У вівторок, 23-го січня, 1996 року в Iстоні,  помер довголітній член і активний діяч 137-го Відділу Українського Народного Союзу, 104-річний Михайло Колодруб.

Категорія: ВІДОМІ ОСОБИСТОСТІ СЕЛА РОСОХИ | Додав: admin (27.02.2011)
Переглядів: 1021 | Коментарі: 1 | Теги: фото села Росохи, відомі люди села Росохи, Село росохи, с. Росохи, Росохи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Олег   [Матеріал]
Хм ..
може це мій родич

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]