Головна » Статті » ВІДОМІ ОСОБИСТОСТІ СЕЛА РОСОХИ

Священик с. Росохи, який закатований в сибірських таборах

Отець Горечко Михайло

парох с. Воля Цеклинська, Дуклянський деканат

Народився 19. 10. 1903 р., рукоположений 30. 03. 1930 р., інстальований 01. 03. 1932 р. безженний.

1930-1932 – адм. с. Гирова, Дуклянський деканат.

1932-(1936) – парох с. Воля Цеклинська, Дуклянський деканат.

– (1945) – парох с. Воля Цеклинська, Дуклянський деканат.

– 1945 – депортований до УРСР.

– 1944-1950рр – парох с. Росохи, Старосамбірський деканат.

У березні 1950 року арештований Управління МДБ у Дрогобицькій області. Утримуваний у пересильному таборі в м. Борислав, де важко захворів на легені і лежав у лікарні. За Постановою Особливої Наради при МДБ СРСР вислений на спецпослення. 4 липня 1950 року прибув у Хабаровський Край — селище Джонка, Нанайського району, Корейський мис. Хворий гіпертонією, помер після того, як відслужив Службу Божу на Новий Рік 1953 року у селищі Джонка, де й похоронений 16 січня 1953 року на місцевому цвинтарі. На похороні було 12 греко-католицьких священиків.

Ось прощальне слово священика-співкаторжника о. Степана Венгриновича, сказане на похороні о. М. Горечка 16 січня 1953 року:

«Сьогодні ми тебе хоронили... Коло воріт стояли сани.., але вони їхали порожні до самого цвинтаря. Не хотіли класти домовину на сани. Нас було так багато: тринадцять твоїх товаришів-священиків, отже тебе несли на плечах. Це був Новий Рік і ти хотів сказати бажання..., була повна хата людей. На столі ти зробив престолик, вісім свічок святилось... ти не мав фелона, тільки епітрахиль, а замість чаші – скляний келішок... Ти говорив: «Новий Рік. Знову один рік приближує нас до вічности – до смерти. Може вона вже за дверима... може вже взяла за клямку... може вже дошки готові... А як ми приготовані на зустріч із Христом?» Боже, будь йому милосердний! Боже, будь милосердний і нам цього року. Ждемо і хотіли б вертатися додому... про те думаємо… тим часом, скільки вже хрестів на нашому цвинтарі, тут, у тайзі?.. Клоню голову перед тобою. Шукаєте мучеників чи ісповідників у історії? Не треба їх далеко шукати. Оце тут, під кедрами у тайзі спочиває один з них...»

  Джерело: http://www.vox-populi.com.ua/rubriki/istoria/represiie-proti-cerkvi/spisoksvasenikivakibulivbitizakatovaniabopomerlizgol
Категорія: ВІДОМІ ОСОБИСТОСТІ СЕЛА РОСОХИ | Додав: admin (01.02.2017)
Переглядів: 619 | Теги: релігія, бойки, історія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]