Головна » Статті » Герої Старосамбірщини » Національно-визвольна боротьба на Старосамбірщині 1914-1960рр.

У категорії матеріалів: 6
Показано матеріалів: 1-6

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Камінський Михайло,  син Осипа і Марії (нар. 1923). Вступив в УПА в 1944 році. Пройшов місцевий вишкіл. У 1945 році став учасником рейдуючої сотні на Закерзоння. Там легалізувався і залишився жити. Дальша доля не відома.

Довідку склав Зенон Шандрович в березні 1999 року.

Записано від Розалії Горак, с. Терло.

Національно-визвольна боротьба на Старосамбірщині 1914-1960рр. | Переглядів: 682 | Додав: admin | Дата: 11.09.2017 | Коментарі (0)

13 травня 1945 р. о 6 годині вечора на дорозі між селами Біличі і Стрільбичі Старосамбірського району Дрогобицької області загін бандерівців із засідки розстріляв валку з шести підвод агітаторів райкому партії, які в неділю виїжджали у згадані села для організації державної позики.

Повстанці карали партійно-радянських активістів, насамперед, за жорстоке ставлення до селян
під час організації колгоспів. У с. Волошиново Старосамбірського району Дрогобицької області, коли шість озброєних активістів із районної адміністрації погрозами, шантажем, побиттям примушували селян підписати заяви про вступ до колгоспу, підрозділ УПА раптово прийшов на допомогу. Під час бою двох організаторів колгоспу було вбито.

Національно-визвольна боротьба на Старосамбірщині 1914-1960рр. | Переглядів: 590 | Author: В. Яворський | Додав: admin | Дата: 03.02.2017 | Коментарі (0)

"Пішов у ніч, в сніги - і навіки ..."

   Людська природа така слаба, що створити щось із нічого не може. Також не може виховати, не виховуючи; а та, що виховує, має в підсумку те, що виховувала. Недарма в народі панують такі сентенції: "Яка хата - такий тин, який батько - такий син" або "Яблуко від яблуні далеко не покотиться" і т.п. Це як правило. Хоч бувають і винятки: "В сім'ї не без виродка".
   Підтвердження цих істин я знайшов при підготовці життєпису референта пропаганди Хирівського повіту Паращака Михайла "Буйтура" із села Мшанця. Його коротке фанатично віддане життя для України подібне на яскравий метеорит на небі. Все він віддав для волі України, а вчився того найперше в рідному домашньому середовищі.


Pipsky.jpgПіпський Григорій(1898 — †29 січня 1918) — учасник бою під Крутами.

 

Народився в селі Мальговичі на Старосамбірщині (тепер Польща).
Григорій був у складі розвідувальної чоти (близько 30 чоловік). Коли
бійці студентської сотні відступали перед переважаючими силами ворога,
розвідувальна чота у сутінках втратила орієнтир та вийшла прямо на станцію Крути, вже зайняту червоногвардійцями.

 

1 квітня 2008 року
сесія Старосамбірської районної ради ухвалила рішення, згідно з яким
загальноосвітній школі у смт. Нижанковичі присвоєно ім'я колишнього
учня, героя Крут Григорія Піпського.


 21 листопада 2012 року, в день Святого архистратига Михаїла, у рамках Програми Львівської обласної ради зі вшанування місць загибелі та поховань борців за незалежність України у с. Волошинові Старосамбір- ського району урочисто відкрили пам'ятник загиблому 17-річному повстанцю Григорію (прізвище невідоме). У панахиді взяв участь депутат Львівської обласної ради свободівець Ярослав Мудрий.