Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 43
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

Дата та місце народження: 6 вересня 1993 р., с. Надиби, Самбірський район, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 31 серпня 2014 р., смт. Шевченково, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Оператор.

Підрозділ: 703-й інженерний полк.

Обставини загибелі: Загинув 31 серпня 2014 р. внаслідок підриву автомобіля на невизначеному вибуховому пристрої та детонації перевозимого боєкомплекту (міни).

Герої неоголошеної війни 2014р. | Переглядів: 739 | Додав: admin | Дата: 04.06.2015

Дата та місце народження: 5 серпня 1987 р., м. Самбір, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 6 вересня 2014 р., м. Сватове, Луганська область.

Звання: Солдат.

Підрозділ: 7-й окремий полк армійської авіації.

Обставини загибелі: Загинув 6 вересня 2014 р. під час виконання бойового завдання в зоні проведення АТО.

Місце поховання: м. Самбір, Львівська область.

Герої неоголошеної війни 2014р. | Переглядів: 619 | Додав: admin | Дата: 04.06.2015

"Пішов у ніч, в сніги - і навіки ..."

   Людська природа така слаба, що створити щось із нічого не може. Також не може виховати, не виховуючи; а та, що виховує, має в підсумку те, що виховувала. Недарма в народі панують такі сентенції: "Яка хата - такий тин, який батько - такий син" або "Яблуко від яблуні далеко не покотиться" і т.п. Це як правило. Хоч бувають і винятки: "В сім'ї не без виродка".
   Підтвердження цих істин я знайшов при підготовці життєпису референта пропаганди Хирівського повіту Паращака Михайла "Буйтура" із села Мшанця. Його коротке фанатично віддане життя для України подібне на яскравий метеорит на небі. Все він віддав для волі України, а вчився того найперше в рідному домашньому середовищі.


У День соборності України голова Одеської ОДА Ігор Палиця, відповідно до указу президента, вручив орден "За мужність" третього ступеня Героя зі Сушиці Степана Петрівського. Посмертно.

агадаємо, десантник Степан Петрівський на сході воював добровольцем у складі Одеського батальйону спецпризначення "Шторм". Загинув 22-річний юнак у День незалежності, обороняючи блокпост Георгіївка, що на Луганщині. Перед тим "штормівці" мужньо відбили наступ псковських десантників…

Герої неоголошеної війни 2014р. | Переглядів: 514 | Додав: admin | Дата: 04.02.2015 | Коментарі (0)

Андрій Тягнибок
29  травня 2013 року народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Тягнибок провів зустрічі з громадами села Росохи і Стар’ява Старосамбірського  району Львівської області. Серед багатьох тем ішлося зокрема про вирубку лісів, екологічну ситуацію, дороги, транспорт, безробіття.

На зустріч із народним депутатом прийшло багато людей. Мешканці, де відбувались зустрічі, зазначили, що це вперше за такий короткий термін від виборів до них приїжджає їхній обранець, а вірніше до цього часу ніколи своїх обранців не бачили.

Андрій Тягнибок прозвітував про діяльність фракції "Свободи" у Верховній Раді України, після чого зустріч відбувалася у форматі "питання – відповіді". Присутні порушили важливе для цього краю безробіття і вирубки лісів. Андрій Тягнибок запевнив, що докладатиме всіх зусиль для втілення і виконання взятих на себе зобов’язань.

Статті про Росохи (сучасність) | Переглядів: 740 | Додав: admin | Дата: 22.07.2013 | Коментарі (0)

Тиждень опісля Великодня в с. Росохи традиційно називається Провідним, або Поминальним. Він завершується Провідною неділею.

У цей день родини збираються на цвинтарі, щоб помолитися за померлих родичів, близьких, друзів.

Уважається, що після Великодня на цілий тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. А вже в неділю ці душі приходять на цвинтар, тож родичі мають змогу з ними "поспілкуватися”, а також попрощатись, адже того дня вони знову повертаються на небо. У народі кажуть: якщо в Провідну неділю падає дощ, то котрась із душ плаче, що Господь не відпустив її до рідних за земні гріхи.

Статті про Росохи (сучасність) | Переглядів: 1043 | Додав: admin | Дата: 27.05.2013 | Коментарі (0)

Pipsky.jpgПіпський Григорій(1898 — †29 січня 1918) — учасник бою під Крутами.

 

Народився в селі Мальговичі на Старосамбірщині (тепер Польща).
Григорій був у складі розвідувальної чоти (близько 30 чоловік). Коли
бійці студентської сотні відступали перед переважаючими силами ворога,
розвідувальна чота у сутінках втратила орієнтир та вийшла прямо на станцію Крути, вже зайняту червоногвардійцями.

 

1 квітня 2008 року
сесія Старосамбірської районної ради ухвалила рішення, згідно з яким
загальноосвітній школі у смт. Нижанковичі присвоєно ім'я колишнього
учня, героя Крут Григорія Піпського.


 21 листопада 2012 року, в день Святого архистратига Михаїла, у рамках Програми Львівської обласної ради зі вшанування місць загибелі та поховань борців за незалежність України у с. Волошинові Старосамбір- ського району урочисто відкрили пам'ятник загиблому 17-річному повстанцю Григорію (прізвище невідоме). У панахиді взяв участь депутат Львівської обласної ради свободівець Ярослав Мудрий.

Фотографія 1
З 21-23 вересня село Росохи Старосамбірського району відзначало 800-річчя з часу заснування та 555 років Храму РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ В СЕЛІ РОСОХИ. На свято прибув депутат від ВО "Свобода" та єдиний узгоджений опозиційний  кандидат в народні депутати України по округу №125 Андрій Тягнибок.
  Андрій Тягнибок передав привітання Росошанам від голови Львівської обласної ради Олег Панькевича з храмовим святом і днем села, а також був присутнім на святковій літургії.

Дивитись фото святкуванням ТУТ

Статті про Росохи (сучасність) | Переглядів: 779 | Додав: admin | Дата: 25.09.2012 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-30 31-40 41-43